Skip Ribbon Commands
Skip to main content

ANASAYFA

:

KGYS

Giriş
 
dsc00436-(mediu_1274358999.jpgdsc_0004-(mediu_1274358457.jpgdsc_0014-(mediu_1274358461.jpg
 
KENT GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ (KGYS) İLE PLAKA TANIMA SİSTEMİ (PTS)              
    
KGYS Nedir?
 
NevşehirEmniyet Müdürlüğü’nün asayişi sağlamak, iç güvenliğe yönelik tehditleri bertaraf etmek ve denetim görevini daha etkin gerçekleştirmek üzere; mevzuata uygun olarak elde edilen görüntü ve konum verilerinin işlenerek anlamlı sonuçlar üretilmesini ve sonuçların Pol-Net Uygulamaları ile desteklenmesini sağlayan, modüler olarak geliştirilmiş, bilişim sistemidir.

KGYS'nin Hizmet Alanları ve Amacı
 
İlimize kurulan Nevşehir KGYS Projesinin amacı; Nevşehir ilinin Asayiş ve Güvenliğine katkı sağlamak, trafik akış ve yoğunluğunu izlemek, elde edilen görüntüleri değerlendirerek olabilecek olumsuzluklara karşı hızlı ve etkin ek tedbirler gelişmek, gerçekleşen olayların çözümüne yönelik geriye dönük kayıtların araştırılarak incelenmesi ve hukuki delillerin temin edilmesi, trafik kameraları ve görüntü işleme sistemleri aracılığıyla plakaların Emniyet Bilgi Sistemi'nden sorgulanarak çalıntı vb. konularını değerlendirmek, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde Polis-Halk ilişkilerini zedelemeden yasadışı olayları önlemek ve toplulukların provokasyona yönlendirilmelerine engel olmak gibi uygulamaların bir kısmını veya tamamını sağlamaktır.
 
Deprem ve tabii afet durumlarında, il yönetiminin durumu anlaması, zarar tespit işlemleri, yardım ve kurtarma organizasyonları açısından, Bölge Görüntüleme Sistemi önem taşımaktadır.

KGYS Kuruluşu
 
Nevşehir'de güvenlik hizmetlerinin sunumunda bilgi ve iletişim teknolojilerinden yararlanmak suretiyle halkımızın güvenlik hizmetlerinden en ileri düzeyde yararlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, işlenmiş suçların takibi ile sanıklarının en kısa sürede yakalanması, vatandaş tarafından algılanan suç korkusunun ortadan kaldırılmasını ve toplum desteğini kazanmış bir güvenlik hizmeti sağlanması suretiyle halkımızın daha özgür ve daha mutlu yaşam sürmesine katkı sağlamak üzere, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) faaliyete geçmiştir.
 
Nevşehir İl Merkezimizde 41 Noktada 127 Kamera ve İl merkezi giriş-çıkışlarında bulunan 6 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)  ile 24 saat kesintisiz olarak izleme yapılmakta ve tespit edilen olaylara doğrudan yönlendirme yaparak ekiplerin olaylara olan müdahale sürelerini azalmakta ve olayların seyrine göre ek tedbirlerin daha hız alınmasına olanak sağlayarak görevin daha etkin olarak yerine getirilmesini saklamaktadır.
Acıgöl İlçemizde     : 6 Noktada 18 Kamera ve ilçe giriş - çıkışlarında 2 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)
Avanos İlçemizde    : 12 Noktada 28 Kamera ve ilçe giriş - çıkışlarında 1 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)
Derinkuyu İlçesinde :12 Noktada 31 Kamera ve ilçe giriş - çıkışlarında 4 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)
Gülşehir İlçesinde   : 13 Noktada 32 Kamera ve ilçe giriş - çıkışlarında 1 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)
Hacıbektaş İlçesinde : 7 Noktada 21 Kamera ve ilçe giriş - çıkışlarında 1 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)
Kozaklı İlçesinde    : 11 Noktada 30 Kamera ve ilçe giriş - çıkışlarında 2 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)
Ürgüp İlçesinde      : 12 Noktada 26 Kamera ve ilçe giriş - çıkışlarında 1 Noktada Plaka Tanıma Sistemi (PTS)
Toplamda İl Merkezi ve İlçelerimizde 114 Noktada 313 Kamera izleme yapılmakta ve 20 Plaka Tanıma Sistemi (PTS)  Noktasında 83 Kamera ile İl Merkezi-İlçelerimize giriş-çıkış yapan araçların takibi yapılmaktadır.
            Ayrıca İl Merkezimizde bulunan Nissara AVM’de 1 Noktada ve Kapadokya Forum AVM’de 1 Noktada otopark Giriş-çıkışlarında Plaka Tanıma Sistemi (PTS) mevcuttur.
            Yeni Proje kapsamında il Merkezi ve İlçelerimize KGYS-PTS Noktaları kurulum çalışmaları devam etmektedir.

HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN, 155 POLİS İMDAT TELEFONU İLE KULAĞIMIZ, KGYS İLE GÖZÜMÜZ 24 SAAT HİZMETİNİZDEDİR.
 

 • Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı
 • T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI
 • Sn. Mustafa ŞENTOP TBMM Başkanı
 • TBMM
 • Sn. Süleyman SOYLU İçişleri Bakanı
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • Sn. İlhami AKTAŞ Nevşehir Valisi
 • T.C. NEVŞEHİR VALİLİĞİ
 • Sn. Celal UZUNKAYA Emniyet Genel Müdürü
 • EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI